Rövid sporthírek

Írta: admin Kategória: SPORT

Labdarúgás

TTC felnőtt
Öt forduló után három győzelemmel, két vereséggel az ötödik helyen áll a TTC felnőtt csapata.
Érdi VSE–Lindab-Törökbálinti TC: 3:1 (Csintalan 73. perc)
Lindab-Törökbálinti TC–Dunaharaszti MTK: 0:2
Tököl VSK–Lindab-Törökbálinti TC: 0:1 (Bábik 90. perc)
Lindab-Törökbálinti TC–Újbuda TC: 5:1 (Tóth 2. perc, Csintalan 27. és 34. perc, Bábik 39. és 68. perc)

TTC öregfiúk
Elkezdődött a pontvadászat a TTC legújabb együttesénél is, az öregfiúk Zima Flórián vezetésével eddig veretlenül állnak a csoportban.
TTC Öregfiúk–Felcsút: 6:3 (Hegedűs I. 28. és 52. perc, Hegedűs J. 31. és 39. perc, Lipők 46. és 75. perc)
TTC Öregfiúk–Etyek: 3:2 (Haraszti 36. perc, Mészáros 66. perc, Hegedűs I. 83. perc)
TTC Öregfiúk–Csabdi: 7:1 (Kiss 21., 47. és 72. perc, Lipők 35. perc, Erdei 40. és 87. perc, Gonda 85. perc)

Utánpótlás
Utánpótláscsapataink ott folytatták, ahol tavasszal abbahagyták. Az U19 és az U13 menetel, az U16-nak továbbra sem megy a játék.

U19
Lindab-Törökbálinti TC–Rojik-RKSK: 7:4 (Lódri (3), Miriuta (2), Gonda, Cseke)
Dunaharaszti MTK–Törökbálinti TC: 2:3 (Pop, Gonda, Meleg)
Lindab-Törökbálinti TC–Tököl KSK: 4:1 (Lódri (3), Sohajda)
Újbuda TC–Törökbálinti TC: 2:5 (Pop (3), Lódri, Meleg)

U16
Lindab-Törökbálinti TC–Érdi VSE: 3:4 (öngól 24. perc, Szücs 30. perc, Szalay 35. perc)
Lindab-Törökbálinti TC–RKSK: 0:10 (0:4)
Dunaharaszti–Lindab-Törökbálinti TC: 6:0 (4:0)
Törökbálinti TC–Tököl: 1:8 (1:4)
Újbuda TC–Törökbálinti TC:        10:1 (6:0) (Beringer 89. perc)

U13
Törökbálinti TC–Százhalombatta: 5:3 (Hacknauer 3., 55. és 65. perc, Hordós 23. perc, Oláh 61. perc)

Ovifoci
Ovifoci indul a Nyitnikék óvodában a törökbálinti foci suli egyesület szervezésében. Edzések: szeptembertől heti egy alkalommal. Jelentkezni a 06-20-269-6072-es telefonszámon Szentkúti Ferencnél, foci suli alelnökénél, illetve személyesen az óvoda titkárságán lehet.

TFC
Két mérkőzés után egy győzelemmel és egy vereséggel áll második számú felnőtt csapatunk a bajnokságban. A Budapest Kupában viszont már az első fordulóban búcsúzni kényszerült a csapat.
Törökbálint FC–Prókátor: 5:0  (1:0) (Deme (3), Kovács, Erdei)
Ferencvárosi FC–Törökbálint FC: 5:2 (2:0) Deme (2)

Budapest Kupa
Törökbálint FC–Internationale CDF: 2:3 (1:1) (Horváth (2)

Kézilabda

Első mérkőzésén győzelemmel vonultak le lányaink a pályáról. Jobb gólkülönbséggel egy forduló után vezetik a tabellát.
Törökbálinti TC–BRSE: 27:18

Extrém sport

Motyovszki Róbert augusztus 29-én az Offline sport games-en ollie-versenyt nyert. A rendezvény Magyarország egyik legnívósabb extrémsport gálája, melyen Motyovszki a profik között indulva első helyezést ért el azzal, hogy gördeszkájával a talajtól 88 cm magasra tudott ugrani.

Futás

Több törökbálinti lakos is elindult a szeptember elején rendezett Budapest Nike félmaratonon. Gratulálunk mindannyiuknak, akik végigfutották ezt a nehéz versenyt: Druskó Zsófia, Tóth István, Fernengel András, Marc, Samland, Szabó Tibor,  Pintér Éva, Garami Csongor, Kiss Imre,  Borenich Gábor,  Kovács Braun György, Sziráki András, Borenich Levente, Posta István,  Feiner Péter.

Tenisz

Szetthátrányból fordított Czink Melinda Quebecben tartott női,  220 ezer dolláros tenisztorna döntőjében. A világranglistán két hellyel előbbre álló cseh Lucie Safarovát verte két óra 16 perc alatt 4:6, 6.3, 7:5-re. Czink ezzel pályafutása első tornagyőzelmét aratta.