2012. ápr 29.

Harmadik lett bajnokságában az MTK Törökbálint

Írta: admin Kategória: SPORT

Még véget sem ért az idei szezon az MTK Törökbálint felnőtt kosárlabdacsapatának, a fiúk mégis történelmet írtak.

Az előző szezonban még Elite-Basket néven játszó csapat egyesülve az igen tekintélyes múlttal rendelkező egyesülettel, az MTK-val, olyan eredményt ért el, amilyet településünkön sportcsapat még nemigen. A fiúk 15 győzelmüknek és 5 vereségüknek köszönhetően az NB I/B keleti csoportjának harmadik helyén végeztek, ami azt jelenti, hogy a bajnokságot a rájátszás felső szakaszában folytathatják. Az 1–8. hely megszerzéséért folytatódó küzdelmekben a csapat első körben a nyugati csoport második helyén végző Bonyhádot kapta ellenfélül, akikkel oda-visszavágós mérkőzésen döntik el, hogy ki a jobb.
Molnár István vezetőedző ősszel még nem mert nyilatkozni arról, hova várja a csapatot, csak annyit mondott, hogy mindent megtesznek a jó szereplésért. A harmadik hely mindenképpen felülmúlja az elvárásokat, pláne ha hozzátesszük, hogy a bajnokság során a csapat különböző okok miatt (sérülések, eligazolások) igencsak megfogyatkozott.
Mivel a fiúk már túl is teljesítették az elvárásokat, igazából nem nehezedik rajtuk súly, bár valószínűleg nem szeretnének itt megállni.