Kerthelység

2009. dec 31.

Huszadik Pannon Példakép Díjátadó

Írta: admin Kategória: ESEMÉNYEK

Pannon Példaképek a sport szolgálatában

Huszadik alkalommal hirdette ki díjazottait a Pannon Példakép Alapítvány. 2009 negyedik negyedévében a díjak odaítéléséhez olyan – széles körben még nem ismert – jelölteket keresett a Pannon Példakép Alapítvány, akik a magyar sportélet és sporteredmények javításáért küzdenek. A jelöltek közül példaképpé választották Angyal Józsefnét (Erika nénit), a Hársfa fogyatékos egyesület vezetőjét, Dávid Géza kajak-kenu mesteredzőt és Pintér Tamás mountain bike magyar bajnokot.
A 2004-ben indított Példakép Alapítvány negyedévente díjazza azokat, akiknek a tevékenysége példaként állítható a magyar társadalom elé. A „hétköznapi hősök” csak annyiban különböznek az átlagembertől, hogy elhivatottságukkal, tenniakarásukkal céljaikat megvalósították. Az idén megújult díjazási rendszer szerint minden negyedévben tematikusan, meghatározott szempontrendszer alapján választják ki Ma­gyarország példaképeit. Az elismerés mellett az Alapítvány a példaképek munkáját fejenként egymillió forinttal is támogatja.

„Hisszük, hogy fontos azon sport- és közösségi vezetők támogatása, akiknek az erőfeszítései nincsenek rivaldafényben, ám teljesítményük mégis legalább olyan értékes, mint az általunk is támo­gatott profi csapatoké” – mondta el Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója. „Kifejezetten örülök, hogy a kuratórium tagjai egy fogyatékos sportolókkal foglalkozó szakembert és egy nagyon fiatal tehetséget is kiemeltek a sok jelentkezőből. E két csoport kapja talán a legkevesebb támogatást és megbecsülést, így örülök, hogy a mai díjátadón ők kerültek a középpontba” – folytatta Anders Jensen.

Magyarország új példaképei:
Angyal Józsefné (Erika néni), a Hársfa fogyatékos (sport)egyesület vezetője:
Angyal Józsefné Erika néni elsősorban családi indíttatásra alapította meg a Hársfa Egyesületet, amely fogyatékos sportolókkal foglalkozó szövetségként 1992-ben alakult. Erika néni úgy látta, hogy középsúlyos értelmi fogyatékos fia, Sándor mellett sok sérült fiatalnak lenne szüksége arra, hogy szervezett formában utazzanak a helyszínekre. A javaslat hatására sorra jöttek létre a fogyatékos sportegyesületek, köztük a Hársfa, amely mára kilenc sportággal büszkélkedhet (atlétika, kosár, futball, pingpong, zsinórlabda, tollaslabda, úszás). Az egyesület működtetése során gyakran anyagi kihívásokkal kell szembenézniük, elsősorban tagdíjakból, egy százalékokból próbálják fenntartani magukat. Angyalnénak éppen az az érdeme, hogy a rengeteg nehézség megoldására sokszor a családi kasszából juttat forrásokat.

Dávid Géza mesteredző, a Lágymá­nyosi Spari kajak-kenu egyesület vezetője:
Dávid Géza bácsi 1957-ben kezdte edzői pályafutását, miután egy komoly sérülés félbevágta addigi ígéretesen induló versenyzői karrierjét. 1961-ben alapította meg a Budai Spartacus Klub kajak-kenu szakosztályát, ahol kisebb kihagyásokkal azóta is foglalkozik a 10–18 éves korosztályból érkező tanítványaival. Géza bácsi 77 éves korára sem fáradt el, a klub működése alatt átélt sok megpróbáltatás és nehézség (csónakház leégése, egyesület Lágymányosi Sparivá való átszervezése) ellenére ma is napi szinten részt vesz a Spari igazgatásában. Úgy tartja, hogy a siker kulcsa az elhivatottság és a folyamatos edzés, ugyanis: „Ha egyszer megengeded magadnak, hogy hiányozz edzésről, legközelebb két napot is megengedsz magadnak.” Edzői munkájának elismeréseként 2008-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét.

Pintér Tamás gödöllői gimnazista, mountain bike magyar korosztályos bajnok:
Tamás korosztályos mountain bike magyar bajnokként lett a Példakép Alapítvány díjazottja. A kerékpározás iránti szenvedélyét otthonról hozta, ugyanis három idősebb testvérével és szüleivel mindenhová – igazi környezettudatos családként – biciklivel közlekedtek. A nagyon fiatal, mindössze 17 éves jelölt versenyzőként először kisebb, helyi futamokon indult, majd a sikereken felbátorodva országos, sőt nemzetközi versenyeken is. Tavaly megszerezte a Magyar Bajnoki címet, megnyerte a négy nagy hazai maratonversenyből álló top Maraton sorozatot, benne a kiemelten rangos MVM Duna Maraton aranyérmét. A 2009-es szezonban három világkupafutamra is kijutott, és megnyerte a Magyar Kupa sorozat összetett első helyét. Igazi, nagy célja az ifjúsági, majd „felnőtt” olimpiákon való részvétel, ennek érdekében dolgozik nap mint nap.
A Példakép blogon az érdeklődők egész évben olvashatják a díjazottak beszámolóit a http://blog.peldakep.hu címen. A Példakép Alapítványról bővebb információ a www.peldakep.hu honlapon található.



Lapozzon bele
november–decemberi számunkba!