Kerthelység

2008. nov 17.

1956-os ünnepség a művelődési házban

Írta: admin Kategória: ESEMÉNYEK

1956 egyszeri és megismételhetetlen csoda – kezdte ünnepi beszédét dr. Albert Gábor önkormányzati képviselő 2008. október 23-án településünk hivatalos ünnepségén. A képviselő 1956 történelmi fontosságának méltatása mellett szót ejtett Törökbálint és a forradalom kapcsolatáról is.

Az ünnepi beszéd után a Bálint Márton Általános és Középiskola diákjai adták elő irodalmi műsorukat. Évek óta hagyomány, hogy településünkön az október 23-ai megemlékezés keretében adják át a kitüntetést Törökbálint új díszpolgárainak. Idén az önkormányzat dr. Fülöp Rudolfot, a tüdőgyógyintézet igazgatóját és Szász Jenőt, Törökbálint testvérvárosa, Székelyudvarhely egykori polgármesterét tartotta erre érdemesnek. Szász Jenőnek az ünnepség napján Turai István polgármester nem tudta átnyújtani az elismerést, ugyanis pontosan ezekben a napokban látogatott Erdélybe Sólyom László államfő. Az ünnepség bejező momentumaként a megemlékezők a Dióskertbe vonultak, ahol a pártok és civil szervezetek megkoszorúzták az 56-os emlékművet.Lapozzon bele
november–decemberi számunkba!